Logo HJMP w Skokach

VIII HALOWE JEŹDZIECKIE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH
CSI-B POZNAŃ

05-11.12.2000

Wiadomości

Jeździeckie święto w Poznaniu

        Przez pięć dni w hali numer 25 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich najlepsi zawodnicy będą rywalizowali w VIII Halowych Jeździeckich Mistrzostwach Polski w Skokach oraz Międzynarodowych Zawodach CSI-B. Do imprezy zgłoszono 130 koni z Austrii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Polski, USA i Węgier. Na parkur i roprężalnię zostanie nawiezione 1100 m3 ziemi i 300 m3 trocin. W hali staną trybuny na 3.000 miejsc. Pula nagród wynosi 170.000 złotych.

        We wtorek 5 grudnia rozpocznie się rywalizacja w VIII Halowych Jeździeckich Mistrzostwach Polski w Skokach w kategorii juniorów, młodych jeźdźców i seniorów. Zawody odwiedzi dyrektor Pucharu Świata Max Ammann ze Szwajcarii. Jednego dnia zostaną rozegrane dwa konkursy półfinałowe. W Mistrzostwach wystartuje 35. juniorów, 12. młodych jeźdźców i 19. seniorów na czele z ubiegłorocznym złotym medalistą Grzegorzem Kubiakiem. W czwartek nastąpi przerwa przeznaczona na opuszczenie stajni przez cześć zawodników krajowych i przyjazd gości zagranicznych.

        W piątek rano zostanie rozegrany pierwszy konkurs zawodów międzynarodowych CSI-B. W zawodach oprócz jeźdźców zagranicznych wystartuje 10. najlepszych seniorów oraz po 5. młodych jeźdźców i juniorów z Halowych Mistrzostw Polski. Nagroda za zwycięstwo w najważniejszym konkursie imprezy o Grand Prix MTP wynosi 46.000 złotych.

        Ostatniego dnia zawodów w poniedziałek odbędzie się Puchar Komisji Pony oraz zawody regionalne Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego w Skokach.

        Widzowie w części wystawienniczej będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą sklepów oraz producentów artykułów jeździeckich. W czasie zawodów odbędą się konkursy Pony Games, pokazy woltyżerki zespołu z klubu Aromer Józefin oraz ujeżdżenia w wykonaniu Małgorzaty Morsztyn z LKJ Lewada Zakrzów.

Piotr Jarzyński

 

Strona główna Program Hala Bilety Organizatorzy

  Osoby Oficjalne Zgłoszenia Wiadomości Wyniki