Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wyniki Słownik jezdziecki
Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

 

Otwarcie nowej hali na Woli


        W sobotę 16 grudnia na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola Poznań nastąpiło otwarcie nowej hali. Na uroczystość przybyła żona premiera pani Ludgarda Buzek, Artur Balazs - minister rolnictwa, Adam Tański - prezes Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz Roman Jagieliński - prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.

        Budowę nowego obiektu w 70% sfinansował Urząd Kultury Fizycznej i Sportu, a pozostałą część pokryła AWRSP. Hala o powierzchni prawie 6000 m kw. posiada parkur o wymiarach 40x70 metrów, trybunę na 600 miejsc, dwie sale konferencyjne oraz stajnię na 31 koni. Umieszczono w niej myjkę, gabinet ambulatoryjno-weterynaryjny oraz siodlarnię. Parkur posiada specjalne podłoże oraz system nawadniający. W hali zainstalowano także nagłośnienie oraz fotokomórki do pomiaru czasu sprzężone z pulpitem obsługującym tablice wyników

        W pierwszym konkursie rozegranym w nowej ujeżdżalni o nagrodę prezesa AWRSP wzięło udział 10 czołowych polskich zawodników. Meldunek o gotowości jeźdźców do startu złożył złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie Jan Kowalczyk. W podstawowym przejeździe tylko trzech jeźdźców miało bezbłędne przebiegi. W rozgrywce jako jedyny bezbłędnie pokonał parkur Jacek Bobik z LKJ Dragon Nowielice z na koniu Lavendel. Drugie miejsce zajął Krzysztof Leśniak z WLKS Krakus Kraków-Swoszowice na ogierze Ormus, a trzeci był Łukasz Jończyk z Hipodromu Wola-Poznań na Magu.

Piotr Jarzyński