Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wyniki Sprawozdania Słownik jezdziecki
Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

 

Wizyta Delegatów Technicznych FEI w Rzymie

 

Wiadomości FEI - 27 marca, 1998 - W dniu 24 i 25 marca, Delegaci Techniczni FEI wyznaczeni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 1998 w Rzymie odwiedzili miejsca gdzie odbędą się poszczególne konkurencje.

W skład delegacji FEI weszli Dr Bo Helander (Sekretarz Generalny FEI), Prof. Vittorio de Sanctis (Vice-Prezydent FEI), Delegaci Techniczni poszczególnych konkurencji, Eric Lette (Ujeżdżenie), Jon Doney (Skoki), Hugh Thomas (WKKW), Richard James (Powożenie), dwóch szefów komisarzy Paul Weier i Tim Tyckewaert oraz specjalista od podłoża Hermann Duckek. W pierwszym dniu goście odwiedzili Stadio Flamino, gdzie zostaną rozegrane konkurencje Skoków i Ujeżdżenia. Po ulewnym deszczu delegaci odwiedzili stadion i zapoznali się z planami remontu hipodromu, który przedstawili architekci Włoskiego Komitetu Olimpijskiego. Poinformowali oni że remont rozpocznie się w najbliższych tygodniach tak aby wszystko było gotowe we wrześniu.

W tym samym dniu Franke Sloothaak, obecny Mistrz Świata w Skokach i Prezydent International Jumping Riders Club, był także w Rzymie i obejrzał stadion. W swoich wypowiedziach po wizycie na Stadio Flamino bardzo wysoko ocenił przygotowanie hipodromu do rozegrania Igrzysk. Jon Doney i Eric Lette wyrazili także swoje zadowolenie z przygotowania stadionu oraz dużej ilości miejsca do treningu i rozprężania koni.

Drugiego dnia delegacja przybyła do Pratoni del Vivaro, gdzie rywalizować będą zawodnicy w WKKW i Powożeniu. Goście zastali na miejscu 35 cm pokrywę śnieżną co utrudniło im wizytację w terenie. Swoją dezaprobatę dla pracy organizatorów wyraził Hugh Thomas po tym  jak nie mógł obejrzeć żadnych nowych przeszkód, które miały zostać wykonane od ostatniej wizyty przed trzema miesiącami.

Piotr Jarzyński ( Mieciu )

piotrj@polbox.com