Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wyniki Sprawozdania Słownik jezdziecki
Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

 

Władze miejskie Rzymu potwierdzają swoje silne poparcie

 

Wiadomości FEI - Delegacja reprezentująca Komitet Organizacyjny Światowych Igrzysk Jeździeckich złożyła wizytę burmistrzowi Rzymu. Pan Francesco Rutelli został poinformowany o organizacji Światowych Igrzysk Jeździeckich 1998 i zamiarze ustalenia stosunków z gminą w sprawie organizacji imprezy. Delegacja składała się z Pierwszego Vice-Prezydenta FEI Prof. Vittorio de Sanctis, Prezydenta Włoskiej Federacji Jeździeckiej Cesare Croce, Dr Andrea Rfeser z Monrif Group która razem z SPE (Societa di Pubblicita Editoriale) jest sponsorem igrzysk oraz Enzo Truppa z Komitetu Technicznego Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Po spotkaniu wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z przebiegu rozmów. Burmistrz Rzymu okazał swoje ogromne zainteresowanie i potwierdził że gmina Rzymu będzie w pełni popierać organizację imprezy. W trakcie rozmów ustalono że członkowie gminy wejdą w skład Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. Omówiono także kalendarz imprez towarzyszących podczas zawodów i ustalono że gmina Rzymu pomoże w organizacji ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk, które odbędą się na Stadio Flaminio.

W tym samym dniu Komitet Wykonawczy Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) zaaprobował członków Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Jeździeckich 1998. Prezydent CONI Pan Mario Pescante podczas konferencji prasowej Komitetu Wykonawczego wyraził pełne poparcie dla organizacji igrzysk.

Piotr Jarzyński ( Mieciu )

piotrj@polbox.com