Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wiadomości Wyniki
Słownik jezdziecki Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

 

OGÓLNOPOLSKIE HALOWE ZAWODY KLASYFIKACYJNE
W SKOKACH

ŁOBEZ 27.02-01.03

 

Trzydniowe zawody w Łobzie odbywały się w dniach od 27 lutego do 1 marca 1998 r. Rozegrano konkursy klasy N z oceną stylu jeźdźca i konia, konkursy dwufazowe w klasach C i CC-1, konkurs o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem klasy C oraz Grand Prix Łobza. Dodatkowo odbył się konkurs kuców.

W zawodach uczestniczyło wielu doświadczonych jeźdźców, którym dzielnie kroku dotrzymywali młodzi zawodnicy. Organizatorzy zadbali o imprezy towarzyszące oraz bankiet dla zawodników.

Spośród 31 par uczestniczących w konkursach klasy N na styl legitymujących się wynikiem poniżej 5 pkt. karnych w ogólnej klasyfikacji zwyciężył Wiktor Rozpędek (KJ Zbrosławice) na koniu Pol Smak Adrian, wyprzedzając Joannę Zdanowską (LKJ Dragon Nowielice) na Wersji ex-equo z Ewą Typanską (KSJ Zagozd) na Balito.
Najlepsze noty w konkursach klasy N z oceną stylu konia uzyskały konie Jacka Bobika (LKJ Dragon Nowielice). Ciekawie, mimo eliminacji w pierwszym konkursie zaprezentował się Quirinus uzyskując 4,50 oraz 2,50 pkt. karnego za styl. Dobrze pokazał się Kokon dosiadany przez Wiktora Rozpędka (KJ Zbrosławice), którego dwa przejazdy oceniono na 4,50 i 3,50 pkt. karnego.
Wiktor Rozpędek wraz z Romanusem doskonale radził sobie w konkursach klasy C. W pierwszym dniu pokonał Tomasza Szustera (BKJ Kłos Budzyń) na Latinie. Trzecie miejsce uzyskał Marek Markiewicz (JKS Remi Żukowo) na Lubaniu. Dwufazowy konkurs drugiego dnia zakończył się także zwycięstwem Wiktora Rozpędka, który miał czyste przejazdy i najlepszy czas w rozgrywce. Drugie i trzecie miejsce zajęli Dariusz Majewski (KMK ProHippika Drzonków) na Arce oraz Oliwia Wierzbowska (KJ Rywal Grudziądz) na Brylancie.
W konkursach o najwyższym stopniu trudności klasy CC-1 wystartowało tylko czterech zawodników. W piątek pierwsze i drugie miejsce zajął Jacek Bobik (LKJ Dragon Nowielice) na koniach Czad i Cabrol Amicor , a trzecie Stanisław Jasiński (KSJ Zagozd) na Etyce. W sobotnim konkursie zwyciężył Marek Markiewicz (JKS Remi Żukowo) dosiadajacy Garfielda. Drugi był Wiktor Rozpędek (KJ Zbrosławice) na koniu Korys Dominacja. Na dalszych miejscach z powodu zrzutki w konkursie uplasowały się Czad i Cabrol Amicor dosiadane przez Jacka Bobika.
Grand Prix Łobza mimo dwóch zrzutek w obu nawrotach wygrał Jacek Bobik na Czadzie. Drugie miejsce zajął Wiktor Rozpędek na Korys Dominacji, a trzeci był Marek Markiewicz na Garfieldzie. Szkoda że nie powiodło się Stanisławowi Jasińskimu (KSJ Zagozd) na Etyce, który po pierwszym przejeździe zrezygnował z dalszej jazdy w drugim nawrocie.
Niewątpliwą atrakcją był konkurs kucy w którym pierwsze miejsce zajęła Ula Stefaniak (KJ Texas Prestige Koszewo) na koniu Nando. Pozostałe miejsca zostały zdominowane przez amazonki KJ Pony Klub Bartoszewo. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Szymska na koniu Szajen, a trzecie Paulina Sobczak na Gwieździe.

Szczególowe wyniki zawodów znajdziesz na stronie Wyniki

Sebastian Zarzycki

sebastian_zarzycki@ii.tuniv.szczecin.pl

 

Powrót na początek strony