Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wiadomości Wyniki
Słownik jezdziecki Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

Zawody w Supraślu
fot. Adam Szewczak horses@friko.onet.pl

I NIEOFICJALNE ZAWODY W SKOKACH

SUPRAŚL 04.10.1998

 

Czwartego października w miasteczku Supraśl, położonym 10 km od Białegostoku na terenie MKS Sprząśla odbyły się po prawie dwudziestoletniej przerwie nieoficjalne zawody w skokach. Impreza została zorganizowana przez Pana Janusza Cukiermana. Zawody miały charakter zamknięty tzn. startowali tylko zawodnicy w/w klubu (młodzież i dzieci). Mimo iż klub jest ośrodkiem młodym, rozwija się bardzo dynamicznie i mam nadzieję że w przyszłym województwie Podlaskim będzie osiągał sukcesy w tej dyscyplinie. Jest to bardzo możliwe, ponieważ na próbnych zawodach startujący pokazali dobrą technikę jazdy, a znając dobre przygotowanie techniczne i pedagogiczne Pana Janusza na pewno się to uda.

Zaraz po zakończeniu rywalizacji w skokach odbył się zręcznościowy konkurs powożenia dla publiczności, polegający na precyzyjnym przejechaniu (zmieszczeniu się bryczką pomiędzy dwoma słupkami z piłeczkami na wierzchu) wytyczonego toru zaprzęgiem jednokonnym. W tych zmaganiach udział wzięły dwie osoby.

Tego samego dnia miał miejsce również tradycyjny bieg myśliwski, który odbył się wcześniej niż przewiduje to kalendarz ze względu na warunki pogodowe. Brały w nim udział również cztery osoby spoza klubu. Po prezentacji, oraz poświęceniu jeźdźców i koni, nastąpiła pogoń za lisem. Najlepszym myśliwym okazał się prywatny hodowca koni Maciej Maksymowicz.

Miejmy nadzieję że tradycje jeździeckie za sprawą tak pracowitych ludzi jak Pan Janusz Cukierman ponownie odżyją na terenie Białostocczyzny. Tego życzę wszystkim Białostockim jeźdźcom i hodowcom.

Adam Szewczak

horses@friko.onet.pl

 

Powrót na początek strony

 

Ta strona znajduje się na serwerze Polbox On-Line Service
http://free.polbox.pl - bezpłatne konta pocztowe oraz strony WWW